Chwilę po północy z 30.11. na 1.12.2017 roku zakończyliśmy przyjmowanie głosów w konkursie na "Projekt 5-lecia Działaj lokalnie". Łącznie oddano 1811 głosów. Przed nami weryfikacja ważności każdego głosu. Wyniki zaprezentujemy już 14.12.2017 roku podczas II Forum Organizacji Pozarządowych Borów Niemodlińskich, na które serdecznie zapraszamy.
Więcej o Forum:
http://boryniemodlinskie.pl/849/ii-forum-organizacji-z-bn.html
Serdecznie dziękujemy za udział w plebiscycie, za oddane głosy i zaangażowanie w promowanie swoich projektów. Każdy z nominowanych projektów, w różnych edycjach programu, wyróżnia się wielkim zaangażowaniem, sprawną realizacją i ciekawym pomysłem. Przypomnijmy, że do tytułu "Projektu 5-lecia" nominowane są następujące realizacje:
Warsztaty kulinarne "Gotuj z dziećmi", Ciepielowice, gm. Dąbrowa (2013)
- za podjęcie się pierwszego projektu przez grupę nieformalną w Ciepielowicach, z której w roku następnym powstało stowarzyszenie, za skromność i konsekwentne łączenie mieszkańców z różnych grup wiekowych.
Promocja stanowiska szczeżui wielkiej, Chróścina Opolska, gm. Dąbrowa (2015)
- za konsekwencję działań przyrodniczych, innowacyjne pomysły (ceramika, późniejszy mural), śmiałe korzystanie z lokalnych zasobów, łączenie i aktywizowanie społeczności.
Świat nie kończy się na internecie, Górki, gm. Prószków (2017)
- za odwagę w promowaniu postaw prośrodowiskowych, promocję regionalizmu, wzorowo prowadzoną dokumentację projektową i chęć działania wpierw jako grupa nieformalna, obecnie stowarzyszenie
Wieś ogródkami stoi, Pogórze, gm. Biała (2017)
- za nietuzinkowy pomysł, działania łączące tożsamość wsi z przyrodą, doskonałą organizację i podział zadań w projekcie, świadome korzystanie z doświadczeń innych projektów, włączenie młodzieży, szerokie zaangażowanie całej społeczności wsi, świetnie prowadzoną dokumentację i poczucie wspólnoty.
Bo w Skarbiszowicach historia kołem się toczy, Skarbiszowice, gm. Tułowice (2017)
- za wytrwałość w działaniu, otwartość na nowe pomysły, poszukiwanie swojej tożsamości, wytrwałość w kontaktach z partnerami, śmiałe pokonywanie przeszkód formalnych i odwagę w pytaniu o to co i jak robić.
Przez Sarny do Hiszpanii- drogą świętego Jakuba, Sarny Wielkie, gm. Niemodlin (2017)
- za sięganie do źródeł swojej tożsamości, za chęć zmian i wytrwałe ich wprowadzanie, otwartość na pomysły i samodzielność i profesjonalizm w działaniu formalno-prawnym (pomimo, że jako grupa nieformalna).
Siłownia Paula Club, Wawelno, gm. Komprachcice (2014)
- za wzorcowy przykład działania młodych dla młodych, za samodzielność młodych i za odwagę i zaufanie starszych by realizację projektu przekazać młodzieży, za wytrwałość, i pomysłowość.
Walczymy szydełkiem, nie mieczem, Komprachcice (2017)
- za nietuzinkowy pomysł, zaangażowanie i pasję, wzorowo prowadzoną dokumentację, szczególnie związaną z wolontariatem.