×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zbiórka on-line na legendy

Próbujemy różnych metod zbierania pieniędzy na wydanie książki: przyjmujemy darowizny na konto bankowe 22 8890 0001 0636 3185 2006 0001, zbieramy datki do puszki w biurze w ramach zbiórki publicznej nr 2018/2047/OR, planujemy sprzedaż książki za symboliczne 10 zł w ramach działalności statutowej odpłatnej. Teraz postanowiliśmy wykorzystać facebooka do pomocy. Na facebooku, pod linkiem uruchomilismy zbiórkę celową:

https://www.facebook.com/donate/459107831332248/1527695314075132/

Dołączcie do nas i razem zaprezentujmy borowych bohaterów.

Promocja książki zaplanowana została na grudzień 2019.
Będzie akurat na prezent pod choinkę :)


Czarownica, rabuś, mnich? Biała dama, wodnik czy może czarny pies?
Która postać z podań i legend Borów Niemodlińskich zostanie największym bohaterem?
Kto ma potencjał filmowy na miarę Robin Hooda?
Kto zasługuje na pomnik nie mniej niż Smok Wawelski?
Kto mógłby występować w kolejnym odcinku przygód Harrego Pottera?
A kogo objęłoby śledztwo Archiwum X?

Już wkrótce będziecie mogli się o tym przekonać.
Partnerstwo Borów Niemodlińskich przygotowuje rejestr borowych osobistości i osobliwości związanych z legendami i opowieściami z Borów Niemodlińskich, by wydać go w formie książki.
Stowarzyszenie zebrało już ponad 130 historii związanych z borowymi bohaterami. Nad tym, by wszyscy zostali w książce ujęci czuwa Mariusz Woźniak, znany i ceniony regionalista z Niemodlina. Zadanie wspiera Samorząd Województwa Opolskiego, który przekazał 5,5 tys. zł wsparcia w ramach konkursu na upowszechnianie tradycji narodowej i rozwijanie świadomości kulturowej. Ale tak naprawdę to, czy bohaterów legend i borowych opowieści będziemy oglądać na kolorowych czy czarno-białych grafikach i czy będą oni mieli godną oprawę, będzie zależało także od Was – Darczyńców. Ostateczna forma książki uwarunkowana jest bowiem całkowitym budżetem, jaki Partnerstwo może przeznaczyć na wydawnictwo. Ten zaś będzie wynikiem wsparcia finansowego jakie stowarzyszenie uzyska w formie darowizn.