×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Książka o legendach z Borów

Czarownica, rabuś, mnich? Biała dama, wodnik czy może czarny pies?
Która postać z podań i legend Borów Niemodlińskich zostanie największym bohaterem?
Kto ma potencjał filmowy na miarę Robin Hooda?
Kto zasługuje na pomnik nie mniej niż Smok Wawelski?
Kto mógłby występować w kolejnym odcinku przygód Harrego Pottera?
A kogo objęłoby śledztwo Archiwum X?


Już wkrótce będziecie mogli się o tym przekonać. Szykujemy rejestr borowych osobistości i osobliwości związanych z legendami i opowieściami z Borów Niemodlińskich, by wydać go w formie książki.

Mamy już niemal 100 historii związanych z borowymi bohaterami. Nad tym, by wszyscy zostali w książce ujęci czuwa Mariusz Woźniak, znany i ceniony regionalista z Niemodlina. Naszą misję wspiera Samorząd Województwa Opolskiego, który przekazuje 5,5 tys. zł wsparcia w ramach konkursu na upowszechnianie tradycji narodowej i rozwijanie świadomości kulturowej. Od siebie oczywiście też dołożymy, ale tak naprawdę to czy bohaterów legend i borowych opowieści będziemy oglądać na kolorowych czy czarno-białych grafikach i czy będą oni mieli godną oprawę, będzie zależało także od Was – Darczyńców. Ostateczna forma książki uwarunkowana jest bowiem całkowitym budżetem, jaki możemy przeznaczyć na wydawnictwo. Ten zaś będzie wynikiem wsparcia finansowego jakie uzyskamy w formie darowizn.

Dołączcie do nas i razem zaprezentujmy borowych bohaterów.

 

Podajemy nr konta 22 8890 0001 0636 3185 2006 0001 (BS Namysłów, oddział Niemodlin), w tytule przelewu dopiszcie: Legendy z Borów.

 

Zapraszamy do biura, gdzie mamy skarbonę zbiórki publicznej na borowe wydawnictwa.