×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Konferencja o Szydłowcu

W roku 1616 rozpoczęta została budowa tego (…) kościoła przez szlachetnego
pana Hansa Pücklera z Grodźca, Pana na Szydłowcu (...).

Minęło już ponad 400 lat od kiedy Hans von Pückler ufundował kościół w Szydłowcu (1617-2017). Dodatkowo rok 2018 to rok ukończenia prac konserwatorskich wewnątrz świątyni, a wcześniej prac związanych z bryłą i elewacjami zewnętrznymi (z dofinansowaniem za pośrednictwem Partnerstwa Borów Niemodlińskich). To znakomita okazja aby zaprosić na konferencję:
„Znane i mniej znane dziedzictwo rodu Pücklerów z Grodźca na Szydłowcu”. Odbędzie się ona 25 października 2018 roku o godz. 17:00 w siedzibie Partnerstwa Borów Niemodlińskich (Rynek 52, Niemodlin).


Konferencja będzie sposobnością do podsumowania projektów związanych z przywróceniem dawnej świetności obiektu oraz pokazania roli dziedzictwa kulturowego w życiu lokalnych społeczności. Kim byli Pücklerowie, dlaczego kościół w Szydłowcu jest tak cenny i w końcu co udało się zrobić na rzecz jego zachowania i co zrobić można jeszcze? Te i wiele innych pytań padną podczas konferencji. Niech forum wymiany informacji, na które serdecznie zapraszamy wraz ze współorganizatorem - Niemodlińskim Towarzystwem Regionalnym - będzie dla wszystkich wyjątkową podróżą cztery wieki wstecz.


Program konferencji: