×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Spotkanie pozarządowe 2017

Do późnego wieczora 14 grudnia 2017 roku, wspólnie z przedstawicielami kilkunastu organizacji, podmiotów i osób fizycznych, toczyliśmy dyskusje nt. problemów, potencjału i planowanych do realizacji projektów. Poza nowymi pomysłami i planami, nie zabrakło (nieraz trudnych) refleksji nt. powodzenia już przeprowadzonych projektów, efektów i oczekiwanych zmian. Pod koniec pozwoliliśmy sobie na podsumowanie dotyczące tego, na ile realizujemy zapisy Lokalnej Strategii Rozwoju, na ile zapisy analizy SWOT czy diagnozy są uwzględniane w kolejnych projektach a na ile pozostają tylko i wyłącznie zapisami formalnymi.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania za wytrwałość i aktywność w spotkaniu. Wierzymy, że wnioski po spotkaniu będą zaczynem do nowych sposobów działania i aktywności.


W trakcie spotkania rozstrzygnęliśmy również konkurs na "Projekt 5-lecia Działaj lokalnie w Borach Niemodlińskich". Plebiscyt miał charakter dwuetapowego konkursu. W pierwszym etapie komisja przy Partnerstwie Borów Niemodlińskich wytypowała 8 projektów „Działaj lokalnie” realizowanych w 8 gminach Borów Niemodlińskich w ostatnich 5 latach (od 2013 do 2017 włącznie). Następnie do końca listopada 2017 roku swój głos na jeden z ośmiu projektów mogli oddawać internauci. W głosowaniu oddano łącznie 1811 głosów, z czego głosów ważnych było 1009. Wśród głosów nieważnych przeważały anonimowe lub powtarzające się, co było niezgodne z regulaminem głosowania. Po podliczeniu i sprawdzeniu prawidłowości pozostałych głosów, Partnerstwo Borów Niemodlińskich informuje, że przyznało nagrodę główną w wysokości 5000,00 zł oraz dwa wyróżnienia po 1000 i 1500 zł.

Nagroda główna trafiła do Stowarzyszenia w Ciepielowicach, gm. Dąbrowa, za projekt „Gotuj z dziećmi”, realizowany w 2013 roku. Projekt uzyskał 358 głosów. Dwa wyróżnienia przyznano projektom, które uzyskały więcej niż 100 głosów. Środki w wysokości 1500 zł trafią do Stowarzyszenia w Skarbiszowicach, gm. Tułowice, które realizowało projekt „Bo w Skarbiszowicach historia kołem się toczy”-185 głosy, natomiast wyróżnienie 1000 zł powędrowało do Stowarzyszenia w Pogórzu, gm. Biała, z projektem „Wieś ogródkami stoi”- 128 głosów.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim nominowanym. Jednocześnie spośród wszystkich głosujących wylosowaliśmy 3 osoby, które otrzymają od nas upominki. Są to: p. Agnieszka Karbownik z Niemodlina, p. Rafał Pytel z Wawelna i p. Gabriela Kasicz-Stępień z Nysy.