×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Liczymy ptaki

Już 7 października 2017 roku (sobota) zapraszamy na obchody Europejskich Dni Ptaków. Europejskie Dni Ptaków to coroczna impreza organizowana w pierwszy weekend października, podczas której krajowi partnerzy światowej federacji BirdLife International (w Polsce – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – OTOP) pragną zwrócić uwagę ludzi na jeden z największych spektakli w świecie przyrody – jesienną wędrówkę ptaków.

W pierwszą sobotę i niedzielę października w całej Polsce wolontariusze zapraszają do udziału w bezpłatnych wycieczkach, w trakcie których wszyscy wspólnie obserwują i liczą ptaki, a przewodnicy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Wyniki za pośrednictwem specjalnego formularza trafiają do centrali, a stamtąd do europejskiego koordynatora.


A co u nas? Spotykamy się 7.10.2017 r. o godzinie 9:00 pod biurem Partnerstwa Borów Niemodlińskich (na rowerach!), Rynek 52, Niemodlin. Stąd z dr. Grzegorzem Hebdą (Uniwersytet Opolski) wyruszymy na pobliskie stawy (rejon Lipna), gdzie będziemy prowadzić obserwacje, odłowy i obrączkowanie ptaków. Spróbujemy dokonać odłowów ptaków po to, by je zaobrączkować i obserwować ich dalsze wędrówki.

Jeśli bliska jest CI przyroda Borów Niemodlińskich, chciałbyś zobaczyć jak pracują obrączkarze, chciałbyś sam spróbować swoich sił w obrączkowaniu ptaków. Jeśli lubisz bezpośredni kontakt z przyrodą, chcesz zobaczyć, dotknąć i usłyszeć różne gatunki ptaków odwiedzających Bory Niemodlińskie i okolice, to spotkanie jest dla Ciebie! Wsiadaj na rower i spotkajmy się w pierwszą sobotę października 2017 roku w Niemodlinie. Serdecznie zapraszamy. Impreza bezpłatna.


Zaraz po wyprawie terenowej wracamy do Niemodlina, gdzie od godziny 11:00 zapraszamy na Święto Karpia 2017, dofinansowane za pośrednictwem Partnerstwa Borów Niemodlińskich.

http://okniemodlin.org/1078/swieto-karpia-2017-carp-festival-program.html