×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Rusza nabór Działaj lokalnie

31 marca 2017 roku rusza kolejna edycja programu "Działaj lokalnie" w Borach Niemodlińskich. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, a także grup nieformalnych pod warunkiem otrzymania opieki podmiotu posiadającego osobowość prawną, skupionych w 8 gminach Borów Niemodlińskich, tj. Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice.
W bieżącej edycji pula przeznaczona na granty to 55 020,00 zł. W tym roku ponownie uruchomiliśmy dwie ścieżki tematyczne. Wnioski składane w ramach tych ścieżek będą miały pierwszeństwo dofinansowania. Na działania w ramach obu ścieżek przeznaczone zostało 40% dofinansowania, czyli 22 000 zł.
  • Ścieżka "Działaj lokalnie. Naturalnie" na którą przeznaczono 12 000 zł to projekty, które będą zawierały działania na rzecz ochrony środowiska, przyrody, edukacji przyrodniczej i ekologicznej.
  • Druga ścieżka "Młodzi Działają lokalnie" to zachęcenie do działania osób poniżej 25 roku życia; chcemy by to właśnie oni byli wnioskodawcami. Dla nich mamy 10 000 zł.

Program "Działaj Lokalnie" dotuje projekty, działania, które mają na celu zaktywizowanie i współdziałanie społeczności lokalnej wokół celu lub problemu, który pojawił się w ich społeczności oraz potrzeby jaka w danej społeczności zaistniała. Chodzi o to, by zamierzone działania osiągać wspólnymi siłami - mieszkańców, lokalnych instytucji, przedsiębiorców, organizacji, samorządowców. Warto zwrócić uwagę by podejmowane działania w najlepszy sposób wykorzystywały lokalne zasoby. Najważniejszym celem działań jest DOBRO WSPÓLNE, które można osiągnąć na wiele sposobów, czy to przez warsztaty ekologiczne lub artystyczne, kina plenerowe, wyprawy rowerowe lub piesze, wspólną aktywność fizyczną lub działania integrujące młodzież, seniorów, rodziny. To Wnioskodawcy, mieszkańcy Borów Niemodlińskich, wiedzą najlepiej w jaki sposób osiągnąć zamierzony cel.

Nabór w bieżącej edycji trwa od 31 marca 2017 roku do 3 maja 2017 roku, wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku czerwca 2017 roku. Okres realizacji projektów to czerwiec-grudzień 2017 roku, pamiętając, że zamierzone działania muszą trwać minimum 3 a maksymalnie 6 miesięcy. Maksymalna wysokość grantu to 6 000 zł. Wnioski można tylko i wyłącznie poprzez generator wniosków, dostępny pod adresem www.system.dzialajlokalnie.pl

Generator będzie otwarty od 31 marca 2017 roku. Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.

G E N E R A T O R
http://www.system.dzialajlokalnie.pl/

REGULAMIN KONKURSU:
PDFRegulamin konkursu DL 2017.pdf (1,13MB)
PDFWzór wniosku DL 2017.pdf (1,11MB)