×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Warsztaty "Działaj lokalnie"

WARSZTATY nt. określania problemów i potrzeb społeczności w swoich miejscowościach, przed naborem wniosków „Działaj lokalnie” w Borach Niemodlińskich.

Chcesz napisać dobry projekt do konkursu „Działaj lokalnie”? Szukasz sposobów na zaktywizowanie mieszkańców w swojej miejscowości? Zastanawiasz się co tak naprawdę jest problemem w Twojej wsi?

Te warsztaty są dla Ciebie.

Miejsce i daty warsztatów (do wyboru):


Uczestnicy: 15-20 osób

Czas: 3 h


Cele warsztatu:

Spotkanie odbywać się będzie jako wstęp przed naborem wniosków „Działaj lokalnie” w 2017 roku. Nabór planowany jest od 27 marca do 28 kwietnia 2017 r.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie określania potrzeb społecznych oraz pobudzania kreatywności z naciskiem na działania społeczne.

Często brakuje nam inspiracji, pomysłu, motywacji i podpowiedzi jakie problemy rozwiązywać w naszej gminie czy wsi, na co zwrócić szczególną uwagę, z kim warto współpracować i na co tak naprawdę mamy wpływ? Udział w szkoleniu pomoże znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku należy dokonać analizy potrzeb społecznych, jak w mądry i twórczy sposób zrealizować projekt, który przykuje uwagę mieszkańców, korzystnie wpłynie na ich jakość życia i zmianę społeczną.

Dzięki zajęciom i odpowiednio przygotowanemu zestawowi ćwiczeń opartych o nowatorską metodologię oraz regionalne i zagraniczne dobre praktyki, uczestnicy spojrzą na realizację lokalnych projektów z zupełnie innej perspektywy. Zaczną aktywniej kreować rzeczywistość społeczną, będą efektywniej pracować, a dzięki temu także budować dobrze funkcjonujące porozumienia. Dowiedzą się również jak skutecznie wykorzystywać lokalne zasoby do tworzenia ciekawych projektów i umacniania kapitału ludzkiego, społecznego i materialnego.


Prowadząca:

Zuzanna Komornicka- manager do zadań specjalnych. Lubi to co robi i twórczo się w tym spełnia. Działa z ludźmi i dla ludzi. Pracuje dla sektora biznesu oraz społecznego. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, The City University of New York, Akademii Mistrzów Treningu oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, gdzie wykłada przedmioty związane z psychologią biznesu, branżą reklamy i PR. Na swoim koncie ma zrealizowanych wiele warsztatów, innowacyjnych kampanii oraz autorskich akcji. Pracuje jako PR Manager w Funduszu Lokalnym Masywu Śnieżnika - organizacji wielokrotnie wyróżnianej i docenianej na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym (np. Nagroda Obywatelska przyznana przez Parlament Europejski, Dolnośląski Klucz Sukcesu 2015 dla najlepszego NGO w województwie, czy Najlepszy Program Stypendialny realizowany na szczeblu lokalnym „Z rączki do rączki” przyznawany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce).


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

klik-website.png