×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Kolejne szkolenia dla biznesu

W listopadzie 2016 odbyły się pierwsze szkolenia dla zainteresowanych wsparciem na uruchamianie i rozwijanie działalności gospodarczej. Od stycznia 2017 ruszamy z kolejnymi 4 spotkaniami, tym razem w gminach: Biała, Tułowice, Dąbrowa i Prószków.


W marcu/kwietniu 2017 roku Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłosi nabory wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji nowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Będą to nabory na ZAKŁADANIE działalności gospodarczej (tzw. premie) oraz na ROZWIJANIE działalności gospodarczej.

W przypadku premii na start można otrzymać dotację 60 000 zł (100% dofinansowania, środki przelewane na konto przed realizacją projektu). W przypadku rozwijania poziom dofinansowania może wynosić nawet 300 000 zł, tj. do 70% kosztów.

Wnioski będzie można składać w zakresie PKD wpisującym się w:

wsparcie dla firm z zakresu: wytwarzanie produktów energetycznych z biomasy, łowiectwo, działalność usługowa związana z leśnictwem, wydobywaniem i obróbką surowców mineralnych, produkcją owoców i warzyw, przetwórstwo mleka, produkcja tartaczna oraz szeroko rozumiane stolarstwo i produkcja opakowań drewnianych produkcja cegieł, odlewnictwo żeliwa, działalność zw. z ochroną środowiska (odprowadzanie ścieków, zbieranie odpadów), działalność zw. z projektowaniem zieleni oraz jej utrzymaniem i pielęgnacją, uprawa drzew i krzewów owocowych, jagodowych i orzechów, uprawa winogron na potrzeby win, produkcji i sprzedaży pieczywa, ciast i ciastek, przetwórstwo i sprzedaż owoców i warzyw, przetwórstwo mleka i wyrób serów, produkcja win, piwa, wód mineralnych, produkcja plecionkarska, produkcja ceramiczna, kucie metali, sprzedaż ryb

wsparcie na zakładanie i rozwijanie prywatnych żłobków,przedszkoli, domów seniorów oraz rozwój usług opieki nad osobami zależnymi od osób aktywnych zawodowo(rehabilitacja, usługi czasu wolnego)

zwiększamy ilość obiektów i usług związanych z obsługą ruchu turystycznego (wsparcie miejsc noclegowych, gastronomii, turystyki aktywnej)


W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy na CYKL SZKOLEŃ otwierających w/w nabory. Najbliższe szkolenie odbędzie się 9 stycznia 2017 roku, o godz. 16:00 w sali Urzędu Miejskiego w Białej.

Kolejne spotkania o tej samej tematyce zaplanowaliśmy:

- 19.01.2017, godz. 16:00- UG Dąbrowa

- 24.01.2017, godz. 17:00- UG Tułowice

- 6.02.2017, godz. 17:00- sala Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie

Serdecznie zapraszamy.