×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Szkolenia dla biznesu, listopad 2016

W marcu 2017 roku Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłosi nabory wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji nowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Będą to nabory na ZAKŁADANIE działalności gospodarczej (tzw. premie) oraz na ROZWIJANIE działalności gospodarczej.

W przypadku premii na start można otrzymać dotację 60 000 zł (100% dofinansowania, środki przelewane na konto przed realizacją projektu). W przypadku rozwijania poziom dofinansowania może wynosić nawet 300 000 zł, tj. do 70% kosztów.

Wnioski będzie można składać w zakresie PKD wpisującym się w:

wsparcie dla firm z zakresu: wytwarzanie produktów energetycznych z biomasy, łowiectwo, działalność usługowa związana z leśnictwem, wydobywaniem i obróbką surowców mineralnych, produkcją owoców i warzyw, przetwórstwo mleka, produkcja tartaczna oraz szeroko rozumiane stolarstwo i produkcja opakowań drewnianych produkcja cegieł, odlewnictwo żeliwa, działalność zw. z ochroną środowiska (odprowadzanie ścieków, zbieranie odpadów), działalność zw. z projektowaniem zieleni oraz jej utrzymaniem i pielęgnacją, uprawa drzew i krzewów owocowych, jagodowych i orzechów, uprawa winogron na potrzeby win, produkcji i sprzedaży pieczywa, ciast i ciastek, przetwórstwo i sprzedaż owoców i warzyw, przetwórstwo mleka i wyrób serów, produkcja win, piwa, wód mineralnych, produkcja plecionkarska, produkcja ceramiczna, kucie metali, sprzedaż ryb

wsparcie na zakładanie i rozwijanie prywatnych żłobków,przedszkoli, domów seniorów oraz rozwój usług opieki nad osobami zależnymi od osób aktywnych zawodowo(rehabilitacja, usługi czasu wolnego)

zwiększamy ilość obiektów i usług związanych z obsługą ruchu turystycznego (wsparcie miejsc noclegowych, gastronomii, turystyki aktywnej)


W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń otwierających w/w nabory. Najbliższe szkolenie odbędzie się 8 listopada 2016 roku, o godz. 17:00 w nowej siedzibie Partnerstwa Borów Niemodlińskich na Rynku 52 w Niemodlinie.

Kolejne spotkania o tej samej tematyce zaplanowaliśmy:


Spotkania dla biznesu w Białej, Dąbrowie, Tułowicach i Prószkowie obędą się w styczniu i marcu 2017 roku. Jednocześnie zapraszamy przedstawicieli tych gmin na spotkania listopadowe.

Prosimy o zgłoszenia do 4 listopada 2016 r. (piątek) na nasz adres mailowy: niemodlinskie@op.pl, fax: 77 4606 351 lub poprzez formularz on line
klik-website.png