×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Szkolenia przed naborami 2016

Partnerstwo Borów Niemodlińskich rozpoczyna nabory wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji nowej Lokalnej Strategii Rozwoju do roku 2023. Pierwsze nabory wniosków zaplanowaliśmy na tzw. duże projekty Leader, gdzie dofinansowanie może sięgać na min. 50 tys., maksymalnie 300 tys. zł. Ogłoszenie naborów przewidzieliśmy na 19 grudnia 2016 r, przyjmowanie wniosków będzie miało miejsce od 2 do 31 stycznia 2017 roku.

Wnioski będzie można składać na zadania wpisujące się w:
- P4- Przestrzeń kultur- materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe Borów Niemodlińskich
- zwiększamy liczbę działań ochrony czynnej (renowacja zabytków, dworów, kościołów,,folwarków, rzeźb, organów, wyposażenia, kapliczek itp. w ewidencji lub rejestrze), badań i inwentaryzacji, zwiększamy poziom wiedzy o lokalnych zasobach kulturowych oraz ilość małej infrastruktury umożliwiającej dostęp do zabytków (wieże widokowe, tarasy, ścieżki, dostosowanie wież kościelnych jako punkty widokowe itd.).

PDFPrzedsięwzięcie 4- opis szczegółowy.pdf (436,16KB)
 

- P5- Krajobrazy- ożywione i nieożywione dziedzictwo przyrodnicze Borów Niemodlińskich
- zwiększamy liczbę działań ochrony czynnej (parki, stawy, zadrzewienia,śródpolne oczka wodne itp., pomniki przyrody, użytki ekologiczne itp.), badań i inwentaryzacji, wiedzy o lokalnych zasobach przyrodniczych oraz małej infrastruktury umożliwiającej zrównoważone korzystanie z zasobów (trapy, wieże i tarasy widokowe, ścieżki, trasy itp.).

PDFPrzedsięwzięcie 5- opis szczegółowy.pdf (358,19KB)
 


W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń otwierających w/w nabory. Najbliższe szkolenie odbędzie się 6 października 2016 roku, o godz. 16:00 w nowej siedzibie Partnerstwa Borów Niemodlińskich na Rynku 52 w Niemodlinie.

Kolejne spotkania o tej samej tematyce zaplanowaliśmy:
- 10 października 2016 r. godz. 17:00, w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie
- 17 października 2016 r. o godz. 16:00, w sali Urzędu Miejskiego w Białej.


Na spotkaniu omówimy zasady, sposób składania i formularze wniosków, przedstawimy jakie koszty podlegają dofinansowaniu. Prosimy o wstępne przygotowanie propozycji swoich projektów, tak byśmy mogli je omówić na spotkaniu. Zapraszamy do 2 osób z jednej organizacji/podmiotu.

Prosimy o dokonanie zgłoszenia do 26 września 2016 r. (poniedziałek).

ZGŁOŚ SIĘ ON LINE:

klik-website.png