×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Kalendarz BN- zgłoś tekst, zobacz film

W 1926 roku ukazał się pierwszy rocznik „Kalendarza regionalnego ziemi niemodlińskiej”. Odtąd każdego roku, aż do 1942, do rąk czytelników trafiały kolejne wydania, wzbogacane o nowe rozdziały prezentujące historię, zabytki, archeologię, przyrodę ale także interesujących ludzi, tradycje, zwyczaje i jubileusze. Po 90 latach od pierwszego wydania i niemal 75 od wydania ostatniego, Partnerstwo Borów Niemodlińskich powraca do przedwojennych tradycji. W roku 2016 stowarzyszenie wydało pierwszy „Kalendarz regionalny Borów Niemodlińskich”, obejmujący swoim zasięgiem 8 gmin krainy Borów Niemodlińskich: Białą, Dąbrowę, Niemodlin, Komprachcice, Łambinowice, Tułowice, Strzeleczki i Prószków.

Naszym marzeniem jest aby kolejne numery "Kalendarza" powstawały z tekstów, tworzonych przez samych mieszkańców i miłośników gmin wokół Borów Niemodlińskich.

 

ZOBACZ film

Film Kalendarz BN.jpeg


Masz ciekawy temat dotyczący swojej wsi lub okolicy? Napisałeś tekst o swojej miejscowości i chciałbyś żeby znalazł się w „Kalendarzu Regionalnym Borów Niemodlińskich”? Zgłoś się do nas. Najlepsze teksty zostaną opublikowane w kolejnych rocznikach „Kalendarza”, a ich autorzy otrzymają bezpłatnie egzemplarze autorskie. Autor tekstu, który będzie się szczególnie wyróżniał otrzyma również nagrodę finansową stowarzyszenia.

 

KUP Kalendarz

http://boryniemodlinskie.pl/553/479/sklep-internetowy.html

 

ZGŁOŚ tekst

http://boryniemodlinskie.pl/579/522/zglos-swoj-tekst.html