×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Kim jesteśmy?

Partnerstwo Borów Niemodlińskich jest stowarzyszeniem, zarejestrowanym w KRS w roku 2006.

Zobacz film o nas
Film 10 lat razem.jpeg

Działamy na terenie gmin: Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice w województwie opolskim. Powstalismy po to, by tworzyć, wspierać i łączyć. Marzy nam się organizacja, dla której w działaniu ważne są wartosci i misja. Idea połączenia gmin wokół Borów Niemodlińskich i dla Borów Niemodlińskich zrodziła się w głowach społeczników, samorządowców, pracowników instytucji kultury, nadlesnictw i ludzi biznesu, którzy postanowili połączyc siły i dać z siebie to, co najlepsze.


 

Jesteśmy stowarzyszeniem, które powstało w 2005 r. w Prószkowie. Zaczynaliśmy jako grupa 36 osób fizycznych z 5 gmin.  Po 15 latach działalności zrzeszamy ponad 80 osób fizycznych i prawnych z obszaru 8 gmin: Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice. Gminy te przynależą administracyjnie do 4 powiatów: nyskiego, opolskiego, prudnickiego i krapkowickiego, i są połączone Borami Niemodlińskimi-  największym kompleksem leśnym po lewej stronie górnej Odry.
Wśród naszych członków znajdują się gminy, ośrodki kultury, nadleśnictwa, parafie, stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorcy i przedstawiciele mieszkańców. To powoduje, że jesteśmy stowarzyszeniem łączącym trzy sektory: publiczny, biznesowy i społeczny.


Przyznanie grantów Leadera w 2013 r..jpeg

Nasze działania od początku skupiają się na spajaniu i promowaniu krainy Borów Niemodlińskich. Szukamy elementów łączących wszystkie gminy i takich, które są w nich wyróżnikowe w skali obszaru Borów i dalej- województwa. Pozyskujemy środki finansowe na realizację projektów wykorzystujących lokalne zasoby do poprawy jakości życia mieszkańców w gminach. Przekazujemy dotacje w ramach programu LEADER i Działaj Lokalnie. Promujemy produkty regionalne, wydajemy publikacje opisujące historię i przyrodę oraz prowadzimy punkt informacji turystycznej. 
Jak każde stowarzyszenie wybieramy spośród swoich członków zarząd i komisję rewizyjną. Dodatkowo do obsługi programu LEADER wybieramy Radę Decyzyjną, a do programu Działaj Lokalnie Komisję Selekcyjną. Oba zespoły są odpowiedzialne za ocenę i wybór projektów do dofinansowania.
Całość działań stowarzyszenia koordynują pracownicy biura zlokalizowanego w Niemodlinie.

RAPORT O NAS

PDFRaport Partnerstwo Borów Niemodlińskich- BADANIE ROZPOZNAWALNOŚCI I OCENA DZIAŁALNOŚCI (2014).pdf (1,85MB)