×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Ponad 2,5 mln Euro na Bory Niemodlińskie

Partnerstwo Borów Niemodlińskich pozyskało 2,5 mln Euro na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) Borów Niemodlińskich na lata 2014-2020. Zakończyła się ocena Lokalnych Strategii Rozwoju przez Urząd Marszałkowski w Opolu. W sumie na całe województwo rozdysponowano aż 24,8 mln Euro, z czego na 8 gmin Borów Niemodlińskich przypadnie 10% tej kwoty. W całym województwie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (oś Leader) będzie realizowanych 10 Lokalnych Strategii Rozwoju, a jedna – w ramach programu Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Samorząd Województwa Opolskiego oceniając projekty Strategii brał pod uwagę zarówno jakość przygotowanych dokumentów, diagnozy społecznej, sposób i celność określenia problemów jak i twarde wskaźniki makroekonomiczne jak stopa bezrobocia czy dochód podatkowy w gminach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces przygotowania Lokalnej Strategii dla Borów Niemodlińskich, a w szczególności tym, którzy zaangażowali się w konsultowanie analizy SWOT i drzewa celów.

Przed nami podpisanie umowy na realizację LSR z Samorządem Województwa Opolskiego oraz przygotowanie do działania, jak najlepiej zrealizowac zapisy dokumentu do roku 2020 (2022).

Pełne wyniki oceny pod linkiem:
http://opolskie.pl/serwis/index.php?id=199&idd=8960

W jakich obszarach będziemy działać do 2022 roku? Zobacz drzewo naszych celów.

Drzewo celów i przedsięwzięć.jpeg