×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Czym jest "Działaj lokalnie"?

dzialaj_lokalnie.jpeg

Od początku swojej działalności Partnerstwo Borów Niemodlińskich wspiera ciekawe inicjatywy i pomysły lokalnych organizacji, instytucji i nieformalnych grup, realizujących ważne dla lokalnej społeczności przedsięwzięcia.

Od 2013 roku, dzięki pomocy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce uczestniczymy w programie „Działaj Lokalnie”. Wówczas dołączyliśmy do grona 60 Ośrodków Działaj lokalnie w kraju (jesteśmy drugim Ośrodkiem programu w województwie opolskim), poprzez które przyznawane są granty (dotacje) do 6000 zł.

Mapa zasięgu programu Działaj loklanie.jpeg

Celem programu jest pomoc w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych, w których mieszkańcy wspólnie definiują problemy, starają się im przeciwdziałać bądź łagodzić ich skutki. Poprzez Program „Działaj Lokalnie” wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

W ramach konkursów grantowych przyznajemy dofinansowanie do 6000 zł lokalnym organizacjom oraz inicjatywom obywatelskim, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

528937_10151018339882240_1140517400_n.jpeg  logo na stronę.jpeg  Logo-PAFW.jpeg

 

 

 


Więcej o programie Działaj lokalnie na O Programie - Działaj Lokalnie (dzialajlokalnie.pl)


Pozostałe programy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności :

 


W Programie "Działaj Lokalnie" uczestniczą fundacje i stowarzyszenia oraz grupy nieformalne składające wnioski za pośrednictwem szkół, bibliotek, domów kultury, klubów sportowych z terenu gmin: Łambinowice, Niemodlin, Biała, Komprachcice, Prószków, Strzeleczki, Dąbrowa, Tułowice. 

20lat-wspolfinansowanie1.jpeg 
Program "Działaj lokalnie" w edycji 2018 i 2019 jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

 

 

STRONA PROGRAMU
W W W. D Z I A L A J L O K A L N I E. P L