×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Konkurs 10/10

Trzy nadleśnictwa obejmują Bory Niemodlińskie: Tułowice, Prószków, Opole. W dwóch z nich, na terenie Borów Niemodlińskich, znajdują się oddziały leśne nr 10. Na 10-lecie Partnerstwa Borów Niemodlińskich, które przypada w tym roku, ogłaszamy mały konkurs, dla tych wszystkich, którzy lubią przygodę, przyrodę i rower.
Zadanie konkursowe polega na odnalezieniu na podstawie mapy Borów Niemodlińskich, co najmniej jednego oddziału nr 10 (podpowiemy, że jeden oddział znajduje się w Nadleśnictwie Prószków- niedaleko rezerwatu Blok a drugi nieopodal siedziby Nadleśnictwa Tułowice). Po odnalezieniu oddziałów w terenie, należy wykonać dokumentację zdjęciowa miejsca, w tym obowiązkowo sfotografować słupek z numerem 10 a zdjęcia podesłać na nasz adres mailowy: niemodlinskie@op.pl lub dostarczyć do naszego biura w Niemodlinie (mogą być pliki jpg). Na prace czekamy do 15 kwietnia 2015 r.
Nagrodą dla osoby, która wykona najciekawsze zdjęcia oddziałów będą książki-przewodniki „90 drzew. Okazy niezwykłe.” oraz III wydanie mapy Borów Niemodlińskich. W 2014 roku Lasy Państwowe obchodziły swoje 90 urodziny. Z tej okazji Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych wydała album- przewodnik. Przewodnik po wybranych drzewach pomnikowych rosnących w Polsce opisuje 90 najciekawszych okazów. Z publikacji możemy poznać ich szczegółowe wymiary, stan zdrowotny, lokalizację ze wskazówkami dojazdu; a te konkretne informacje okraszono osobliwościami, legendami i podaniami związanymi z drzewem lub miejscem, w którym ono rośnie. Wśród 90 drzew w książce znajduje się też dąb Pucklera z Szydłowca Ślaskiego na skraju Borów Niemodlińskich.


Zapraszamy w Bory Niemodlińskie i do udziału w konkursie.