×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Wyjazd do Doliny Baryczy

Ze względu na brak wystarczającego zainteresowania wyjazd do Doliny Baryczy został odwołany.

Liderzy organizacji, stowarzyszeń i grup nieformalnych z terenu Borów Niemodlińskich

Pod koniec września 2013 r. (27-28 wrzesień) organizujemy wyjazd do Doliny Baryczy. Dolina Baryczy to jeden z najcenniejszych przyrodniczo zakątków naszego kraju. Rzeka Barycz liczy sobie 133 km długości. Zaczyna swój bieg na bagnach koło Ostrowa Wielkopolskiego, a kończy go, wpadając do Odry w okolicach Wyszanowa pod Szlichtyngową. Miejsca te jak nawias zamykają jeden z bardziej urokliwych zakątków Polski, na który składa się mozaika stawów, mokradeł, lasów, pól oraz łąk.

To właśnie Dolina Baryczy - prawdziwy raj dla miłośników przyrody i historii. Ci pierwsi nad Baryczą znajdą chociażby drugi co do wielkości w Polsce rezerwat przyrody, czyli zaliczane do najcenniejszych ekosystemów na świecie "Stawy Milickie". Na tych drugich czekają tu wspaniałe pałace, otoczone starymi parkami, ciekawe kościoły, budynki kamieniczki z muru pruskiego i wiejskie chaty wzniesione z rudy darniowej. Symbolem, a zarazem doskonałą ilustracją zależności między przyrodą a kulturą jest chociażby Grabownica: największy i zarazem jeden z najpiękniejszych stawów, będący siedliskiem niezliczonej ilości ptaków, którego wody piętrzy zabytkowy drewniany jaz, będący majstersztykiem XIX-wiecznej hydrotechniki. Obecnie spora część obszaru Doliny Baryczy objęta jest siecią Natura 2000, znajduje się tu również największy w Polsce Park Krajobrazowy.

Zapraszamy Was do wspólnej wyprawy w ostatni weekend września b.r. Planujemy poznać działanie LGD Partnerstwo dla Doliny Baryczy, chcemy poczuć jak smakuje karp milicki i w końcu chcemy zobaczyć jak funkcjonują sołectwa w Dolinie Baryczy. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2013 r. (mailowo: niemodlinskie@op.pl, faxem: 77 4606 351 lub listownie). Z naszej strony zapewniamy bezpłatny nocleg, wyżywienie, przejazd oraz przewodników na miejscu. Po Waszej stronie jest aktywny udział i dobra zabawa :).
W sposób szczególny chcemy zaprosić młodych aktywnych (do 35 r.ż.), którzy będa mieli pierwszeństwo w zgłoszeniach.

Wstępny program:
PDFwstępny program 27-28.09.2013.pdf (164,56KB)

Formularz głoszeniowy (decyduje kolejnośc zgłoszeń, 23 miejsca)
PDFformularz zgłoszeniowy.pdf (166,96KB)

Tu będziemy spać
PDFZagroda Grabownica.pdf (50,21KB)

Nasi Przyjaciele w Baryczy:
logo_LGD_kolo.jpeg
http://www.nasza.barycz.pl/index_aktualnosci.php

Ze względu na brak zainteresowania wyjazdem oraz zgłoszenie osób spoza terenu Borów Niemodlińskch wyjazd do Doliny Barycyz został odwołany.