×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Działaj lokalnie dla Ukrainy

Dziś w sposób szczególny chcemy podziękować dwóm naszym organizacjom. Pierwsza z nich to Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy MLUKS Tułowice w Gminie Tułowice, a druga to Stowarzyszenie "Nasze Górki" w Gminie Prószków.
 
Organizacje te zdecydowały, że ich tegoroczne projekty Działaj Lokalnie realizowane będą w całości jako pomoc dla osób, które wskutek wojny musiały uciekać z Ukrainy. W Tułowicach przez ostatnie miesiące odbywały się zajęcia z języka polskiego. Górki przeznaczyły swój projekt na pomoc odzieżową oraz cykl wyjazdów, które mamy nadzieję, że choć trochę pomogły zapomnieć o koszmarze wojny. Bo jak piszą w swoim wniosku Górki:
Projekt został napisany z myślą o mamach, babciach, dzieciach, nastolatkach, których gościliśmy w naszej świetlicy wiejskiej, gościach z Ukrainy, którzy z dnia na dzień musieli zostawić swoje całe dotychczasowe życie, swoje domy, dobytek całego życia.
 
Za wielkie serca i realną pomoc dla Ukrainy bardzo dziękujemy. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - do Was lecą nasze gorące podziękowania za możliwość uruchomienia specjalnej ścieżki pomocowej dla Ukrainy. Dziękujemy!