×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Szlak wokół Borów- spotkanie

Przed nami kolejne spotkanie konsultacyjne założeń "Szlaku wokół Borów Niemodlińskich". Tym razem chcielibyśmy zaprezentować końcową koncepcję przebiegu szlaku, wraz z zaznaczeniem znaków kierunkowych i przyjętych skrótów na szlaku.

Spotkanie odbędzie się 27 lipca 2022 roku (środa), o godz. 13:00 w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, ul. Muzealna 4.


Program spotkania

  1. Przywitanie.

  2. Stan wykorzystania środków LSR PBN oraz perspektywy naborów w Przedsięwzięciu 5- „Krajobrazy” w nowej perspektywie finansowej 2023-2027.

  3. Prezentacja końcowego przebiegu szlaku wokół Borów Niemodlińskich, łączącego wszystkie gminy mikroregionu wraz z prezentacją największych atrakcji szlaku oraz oznakowania.

    Z końcową koncepcją przebiegu szlaku można się zapoznać pod linkiem:

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1gAXzwrSRWXorPsTMpYYR9kv4qQSdtBs&usp=sharing

  1. Dyskusja i wymiana opinii na temat przebiegu.

  2. Szlaki rowerowe jako dźwignia napędowa lokalnej turystyki i planowania przestrzennego w gminach; informacja o planowanych rozwiązaniach w nowej LSR (np. premiowanie projektów z miejscowości przez które przebiega szlak).

 

Studium przypadku – wykorzystanie rowerów w działalności edukacyjnej Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Wycieczka rowerowa fragmentem „Szlaku wokół Borów Niemodlińskich”, na terenie poobozowym w Łambinowicach, zwiedzanie wystawy „Miejsce z blizną”. Omówienie możliwości i wymagań związanych z posiadaniem wypożyczalni rowerów dla turystów.


Z uwagi na terenowy charakter części spotkania prosimy osoby chętne do przejazdu rowerem o przybycie w odpowiednim stroju i obuwiu.

Zgłoszenia (na udział w Bloku I i/lub II) przyjmujemy do 20.07.2022 r. za pośrednictwem formularza:

https://forms.gle/z3nVj53VEoVghqbk6

 

Spotkanie odbywać się będzie w ramach realizacji "Planu komunikacji" na 2022 rok, Przedsięwzięcie 5- Krajobrazy.