×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Projekt GAMP z Łącznika w drodze

W dniu 19 lipca 2015 roku odbył się rajd rowerowy w ramach projektu "Bogactwo przyrody leśnej wokół nas i lekcje jej różnorodności w drodze". Projekt realizowany jest przez Grupę Aktywnych Miłośników Przyrody – GAMP. Ta wspaniała inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Łącznika i nie tylko. Grupa miłośników rowerów wystartowała o godzinie 14.00 z placu obok remizy OSP a chwilę później z parkingu leśnego przy trasie DW 414 ruszyła grupa miłośników wędrówek pieszych. Celem obu grup była śródleśna osada BUD, malowniczo położona w sercu Borów Niemodlińskich. Kiedy obie grupy dotarły na miejsce rozpalono ognisko grillowe a gawędy o leśnych ostępach barwnie prowadzili leśniczy Zbigniew Turoń i podleśniczy Marcin Hutnik.
Opowieści o tym co znaczą Bory Niemodlińskie dla człowieka spotkały się z żywym zainteresowaniem wszystkich uczestników. Nie obyło się również bez lekcji bezpiecznego zachowania się w leśnych ostępach. A później rozpoczęły się konkursy do których chętnie zgłaszali się najmłodsi ale również dorośli. A warto było bo nagrody były bardzo ciekawe. Fundatorami nagród było Nadleśnictwo Prószków, Koło Łowieckie nr. 2 Bór z Prudnika oraz Stowarzyszenie Odnowy Wsi Łącznik. Jak zwykle dopisała pogoda, choć momentami ostępy Borów Niemodlińskich przypominały atmosferę i klimat dżungli amazońskiej.
Tak rozpoczął się duży projekt Starujemy w Bory Niemodlińskie, który przewiduje wiele dalszych ciekawych etapów. 
Info za: 

http://www.lacznik.naszawioska.pl/solectwo,232-lacznik/aktualnosci/ruszyl-projekt--starujemy-w-bory-niemodlinskie-.html?PHPSESSID=2f0f57ef326546aab9f4942424c10d7b​ 


 

Projekt realizowany jest w ramach programu "Działaj lokalnie", edycja 2015. Trzymamy kciuki i życzymy szerokiej drogi :)