×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Rusza nabór Działaj lokalnie 2015

1 maja 2015 roku rusza 3. edycja konkursu „Działaj lokalnie” w Borach Niemodlińskich skierowanego do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w 9 gminach Borów Niemodlińskich. Pula na konkurs w 2015 r. wynosi 55 tys. zł., w tym 22 tys. na działania związane z przyrodą i środowiskiem, w ramach tematu wiodącego „Działaj lokalnie. Naturalnie”. Partnerstwo Borów Niemodlińskich zdecydowało się wydzielić specjalną pulę grantów na działania związane z ochroną środowiska, z przyrodą, edukacją przyrodniczą, zielenią. Wnioski z tego zakresu będą traktowane priorytetowo. Maksymalna wysokość grantu to 6 tys. zł. Wnioski za pośrednictwem strony internetowej www.system.dzialajlokalnie.pl mogą składać osoby z gmin: Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Korfantów, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice. Nabór trwa od 1 do 31 maja 2015 r., wyniki konkursu w czerwcu, a realizacja projektów od lipca 2015 do stycznia 2016.

W Programie „Działaj lokalnie” dofinansowane są pomysły, które przyczyniają się do rozwiązania określonego lokalnego problemu, są realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji lokalnych. Mogą to być np. warsztaty promujące ekologię, zdrowy tryb życia i ochronę środowiska, warsztaty artystyczne, widowiska muzyczne, teatr, kino pod chmurką, włączające do działań seniorów, dzieci, młodzież i rodziny. Najważniejsze, aby służyły dobru wspólnemu.

Jak mówi Paweł Łukasiak, Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce „poprzez Program -Działaj Lokalnie- Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcamy szczególnie mało doświadczone organizacje i grupy obywatelskie do których dotychczas nie docierały informacje o ogólnopolskich programach, albo które nie miały wystarczającej wiary we własne siły, aby ubiegać się o takie dotacje”.

W odróżnieniu od innych ogólnopolskich programów grantowych, w „Działaj lokalnie” decyzje o dofinansowaniu projektów zapadają na poziomie lokalnym. W każdej społeczności inni są ludzie, zasoby, tradycje i doświadczenia. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości wybierają własne metody działania. Program umożliwia realizację tych przedsięwzięć, które w danym miejscu są naprawdę potrzebne. Finansujemy projekty kulturalne, edukacyjne, nastawione na podtrzymywanie tradycji, promujące turystykę, przedsiębiorczość i inne”– dodaje Iwona Olkowicz, krajowy koordynator Programu.
Partnerstwo Borów Niemodlińskich jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie od 2013 r. Dotychczas dofinansowaliśmy 17 projektów, w których uczestniczyło prawie 6 tys. osób. Łączna wartość projektów to 236 tys., w tym 98 tys. to granty Działaj Lokalnie.
Zapraszamy do składania wniosków. Generator będzie otwarty od 1 maja 2015 r.

PDFKARTA OCENY FORMALNEJ_2015.pdf (27,76KB)
PDFKARTA OCENY MERYTORYCZNEJ_2015.pdf (41,42KB)
PDFREGULAMIN_DL9_2015.pdf (976,63KB)
PDFWNIOSEK_DL_2015.pdf (133,72KB)