×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Organizacje z Borów w konkursach UMWO

Partnerstwo Borów Niemodlińskich zakończyło realizację projektu "Zwiększenie funkcjonalności biura Partnerstwa Borów Niemodlińskich", realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie wsparcia rozwoju instytucjonalnego i infrastrukturalnego organizacji i innych uprawnionych Podmiotów celem promocji działań na rzecz inteligentnych i konkurencyjnych obszarów wiejskich. Konkurs organizowany był przez Samorząd Województwa Opolskiego. Kwota dotacji naszego projektu wyniosła 10 000 zł, którą przeznaczyliśmy na montaż dwóch ścianek szklanych, która poprawi komfort naszych gości (wygłuszenie sali głównej, podział pomieszczeń, podniesienie bezpieczeństwa sanitarnego).

Równocześnie, w ramach tego samego konkursu dotację otrzymały też inne organizacje z terenu gmin Borów Niemodlińskich:

Jak pisze Stowarzyszenie z Grabina:

Z udziałem Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju wsi Grabin „Integracja” świetlica wiejska w Grabinie zyskała nową jakość, bowiem dokończony został proces ocieplania ścian zewnętrznych tej placówki.

Po wygranym konkursie ofert Stowarzyszenie pozyskało w listopadzie 2020 roku od Samorządu Województwa Opolskiego dotację w wysokości 14000,00 zł na zadania pod tytułem „Świetlica na cztery pory roku”. W ramach tego właśnie zadania została ocieplona i otynkowana tynkiem strukturalnym w pięknym popielatym kolorze tylna ściana świetlicy. Ponadto z dotacji zakupiono szafę biurową do świetlicy na doposażenie meblowe swojej siedziby. Zadanie było realizowane od 30 listopada do 31 grudnia ubiegłego roku.

Dzięki dobrej współpracy „Integracji” z Burmistrzem Niemodlina – Panią Dorotą Koncewicz udało się równocześnie ocieplić frontową ścianę świetlicy ze środków budżetowych Gminy Niemodlin. Tym sposobem świetlica stała się dla mieszkańców Grabina miejscem otwartym i komfortowym o każdej porze roku.

Serdecznie gratulujemy Grantobiorcom z naszego mikroobszaru i trzymamy kciuki w kolejnych konkursach i naborach. A tak wygląda nasze biuro po realizacji projektu.

 

logotypy.jpeg