×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Aneks do umowy i nabory

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 28.10.2020 r. podpisaliśmy aneks nr 13 do umowy ramowej na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju, który m.in zmieniał przeliczenie środków w budżecie ze złotych na euro. Aneks i zmieniona LSR dostępna pod linkiem:

http://boryniemodlinskie.pl/830/558/umowa-ramowa.html

To pozwoliło na zwiększenie środków dostępnych w poszczególnych Przedsięwzięciach LSR, które przedstawiają się następująco (1 Euro/4 zł):


Kolejnym krokiem jest otrzymanie informacji potwierdzających dostępne środki na zaplanowane nabory wniosków, następnie aktualizacja harmonogramu naborów wniosków, aktualizacja procedur przyjmowania wniosków i ich oceny oraz ich dostosowanie do sytuacji epidemicznej (m.in. możliwość organizacji posiedzeń Rady Decyzyjnej on-line, aktualizacji kodów PKD) oraz ogłoszenie naborów wniosków.  Ze względu na sytuację epidemii, pracę rotacyjną czy pracę zdalną, obieg dokumentów między nami a Urzędem Marszałkowskim oraz domykanie poszczególnych etapów pracy jest znacząco wydłużony w czasie. Tym samym przesuwają się nam terminy ogłoszenia naborów. I tak, w pierwszej kolejności (mamy nadzieję, że do końca listopada 2020) zostaną ogłoszone nabory w Przedsięwzięciu 4, 5, 6, 7. Po ich zakończeniu ogłosimy nabory na Podejmowanie działalności w Przedsięwzięciu 1 i 3. Na koniec (zapewne już w pierwszym kwartale 2021 r.) ogłoszony zostanie nabór na Rozwijanie działalności w Przedsięwzięciu 3.

O postępach prac w przygotowaniach do naborów wniosków będziemy informować na bieżąco, gdyż w obecnej sytuacji planowanie długoterminowe jest utrudnione.