×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Finał "Bukowej Odnowy"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie terenowe podsumowujące projekt "Bukowa Odnowa", w sobotę, 17.10.2020 r. o godzinie 10.00 w Grabinie, gm. Niemodlin (dokładna lokalizacja w pliku poniżej). W trakcie spotkania będziemy sadzić wcześnie owocujące odmiany czereśni oraz oficjalnie oddamy do użytku "małą-wielką" instalację terenową- stół i krzesła. Instalacja powstała na najwyższym wzniesieniu Wału Niemodlińskiego, a inspirację do jej wykonania zaczerpnęliśmy z okolic czeskiej Żulowej.
Dlaczego czereśnie? Otóż wczesne odmiany tych drzew dostarczają cennych owoców, które są pożytkiem m.in. dla popielic w okresie kiedy nie ma jeszcze orzeszków bukowych. Czereśnie i krzewy owocowe będą jeszcze podsadzane w okolicach Goszczowic, w gminie Tułowice.
Natomiast instalacją terenową, wykonaną częściowo z odzyskanego drewna i metalu, chcemy zwrócić uwagę na zróżnicowany krajobraz wokół Borów Niemodlińskich i potrzebę jego ochrony. 

Osoby chętne do udziału w spotkaniu w Grabinie prosimy o zabranie szpadli i rękawic. Z uwagi na stan epidemii prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału mailowo: niemodlinskie@op.pl lub telefonicznie 77 4606 351.

LOKALIZACJA 17.10.2020.jpeg

 

 


LOGO_ODNOWA_WSI-horz.jpeg

Zadanie "Bukowa Odnowa" jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.