×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W poszukiwaniu popielic- warsztat

W ramach realizacji projektu "Bukowa Odnowa" serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach terenowych "W poszukiwaniu popielic", które odbędą się w ostatnią sobotę września- 26.09.2020 o godzinie 10:00, w okolicach Goszczowic w gminie Tułowice.


Popielice to niewielkie, ale bardzo sympatyczne gryzonie, żywiące się m.in. orzeszkami buków, ale tez czereśniami, jabłkami czy gruszkami. Ich obecność nie dla wszystkich jest oczywista. Na terenie Borów Niemodlińskich popielice żyją m.in. w lasach Goszczowic czy Lipna.

Podczas terenowych warsztatów, które poprowadzi dr Grzegorz Hebda, poznamy biologię popielic, będziemy poszukiwać śladów ich żerowania oraz rozwiesimy specjalne budki.

Zbiórka organizacyjna i start: 26.09.2020, o godz. 10:00 pod biurem Partnerstwa Borów Niemodlińskich, Rynek 52, Niemodlin.

Z uwagi na sytuację wirusową liczba uczestników ograniczona jest do 15 osób. Dlatego też przyjmujemy zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w warsztatach. Pierwszeństwo zgłoszeń mają sołectwa biorące udział w programie Odnowa wsi województwa opolskiego z terenu gmin Borów Niemodlińskich. Zgłoszenia (max. 3 osoby/sołectwo) można dokonywać za pośrednictwem formularza online:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdA1d7_WIWhWc-G9fiOkr7-RfH4A-pySL_EEo_kasi95q7YsA/viewform?fbclid=IwAR1FzTMrTEO8l3cH9ZUVuf7L67I27qmKzK5Df7KLDi5Lz3gCwGLcLRtAgwU

 

LOGO_ODNOWA_WSI-horz.jpeg

Zadanie pn. "Bukowa Odnowa" jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.